יציקות בטון הן עמוד טווח בתחום הבנייה והאדריכלות

יציקות בטון הן עמוד טווח בתחום הבנייה והאדריכלות, ולא ניתן להעלות על הדעת שום מבנה בן זמננו שלא מעורבות בו עבודות בטון. השימוש בתערובת של בטון כחומר בסיס חזק ועמיד לבנייה, החל כבר העת העתיקה. האשורים, המצרים, הבבלים והרומאים ייצרו תערובות בטון מחומרים שונים כגון: חרס, סיד, גבס ואפר געשי, במקום מלט. תחום הבטון נמצא כל הזמן בפיתוח, וחומרים שונים שמטרתם שיפור תכונות התערובת, כמו אקריליים, נוגדי שחיקה, מגבירי אטימה,מקצרי זמן התקשות וכו', משמשים אנשי מקצוע בשלבים השונים של עבודות הבטון.

כיצד מתבצע תהליך יציקת הבטון?

לאחר ההכנה של תערובת הבטון במפעל, או באתר עצמו, ושינועה במערבל בטון או באמצעות משאבה לשטח, יוצקים את התערובת כשהיא במצב צבירה נוזלי, לתוך תבניות מיוחדות, בהתאם למטרת היציקה, בין אם מדובר על יסודות בנין, ובין אם מדובר על רצפה של בטון מוחלק, או ספסל. עבור יסודות בניין, לרוב, יצקו את הבטון על מוטות פלדה ברוחב 8 מלמטרים בקירוב, שיעניקו ליציקה חוזק נוסף. בטון עם מוטות פלדה נקרא, בטון מזוין.
לאחר שהבטון מתקשה, מוציאים את התבניות, ובמשך כמה ימים מקפידים לשמור על הבטון רטוב, ע"י שתיים שלוש שטיפות ביום. כדי לשמור על משטח הבטון במהלך הזמן הזה, מכסים אותו ביריעות ניילון, על מנת שלא יצבור אבק, לכלוכים, מדרכי סוליות, סדקים וחריטות.
בתום שלושה שבועות, ימרח המשטח בסילר להגנה ואטימה מפני נוזלים. רצפות בטון מצפים גם בווקס או אפוקסי.

יישומים של יציקות בטון

בעשור האחרון התרחש מהפך בתפיסת האסתטיקה של הבטון, ומחומר יסוד אפור וחסר חן הוא הפך לסמל האפנתיות והסטייל, וליקיר לבם של מעצבים ברחבי העולם. ככזה, עשה הבטון כניסה מרשימה אל תוך בתי המגורים, כמו גם לחללים תעשייתיים ומסחריים,וניתן לראות יישומים שלו בתחומים רבים.
מעבר לשימושים המסורתיים המוכרים, כגון יסודות מבנים, גדרות, עמודים, ריצוף חצרות,צינורות ביוב, ברכות שחיה ובניית גשרים, משמש היום הבטון לריצוף שטחי פנים, למעשה רצפת בטון מוחלק, היא אחת המבוקשות והטרנדיות בתקופה זו. כמו כן, ניתן לראות היום כדים גדולים יצוקים מבטון, משטחי עבודה, שולחנות אוכל, ספסלים ומדפים שונים מבטון ועוד מני מוצרים כיד הדמיון הטובה על המעצבים ועל הלקוחות. באמצעות הטבעה של תבניות שונות והוספת פיגמנטים, ניתן להעניק למשטחי בטון גוונים, צבעים וטקסטורות שונות, שהופכים את מראה הבטון המוכר, לכמעט, חומר חדש, יפה, עכשווי וייחודי.

מי יכול לבצע עבודות בטון?

תערובות בטון ניתן למצוא היום בחנויות לחומרי בניין, אבל רוב יציקות הבטון משמשות למשטחים ויסודות שאמורים להיות מאוד חזקים ובטיחותיים, ועליהם להיעשות באופן המיומן ביותר ולעמוד בכל התקנים. כמו כן, אספקטים כמו מציאת התבניות המתאימות, דחיסת הבטון תוך כדי הימנעות מבועות אוויר ותשומת לב מיוחדת לתשתיות המים והחשמל בשטח, מחייבים עבודה של אנשי מקצוע מורשים ומנוסים. לכן, למעט עבודות קטנות וזניחות, לא מומלץ לבצע יציקות בטון באופן עצמאי. אלא לא להתפשר ולהיות אחראיים, לפנות לחברה מתמחה, כמו החברה של רמי זוארץ, שלזכותה עשרים שנות וותק וניסיון, בעבודה איכותית בשטח, נוסף על כל המכשור והציוד המתקדם הנדרש לביצוע העבודות, ותודעת שירות גבוהה.

לפרטים ולהזמנת עבודות צור קשר או חייג 052-6509991