יציקות בטון

יציקות בטון

כמעט בכל מקום נעשה היום שימוש במשטחים העשויים יציקות בטון, החל בשטחים פתוחים במוסדות ציבוריים או אזורי תעשייה ועד חצרות בתים פרטיים או חלקים פנימיים בבית עצמו. הביקוש לעבודות בתחום הבטון הולך וגדל בשנים האחרונות, ובהתאם לכך השתפרה ללא הכר טכניקת העבודה ויעילותה.

מדוע יציקות בטון מבוקשות כל כך? ראשית, מדובר בדרך זולה ופשוטה יחסית ליצירת משטחים חזקים ועמידים, גם בלחצים גבוהים מאוד. מעבר לזה, ניתן ליצור היום יציקת בטון אסתטית ויפה לעין – מה שנקרא יציקת בטון מוחלק. זהו משטח חלק ואחיד שמתפקד כרצפה לכל דבר ואף יכול להחליף את הריצוף הרגיל בבית, בעלות מזערית.

ישנם כמה שלבים ליצירת משטח בטון מושלם ובאיכות גבוהה. ראשית, יש לקבוע את גבולות המשטח בדיוק על פי המידות הרצויות, ולחפור לעומק של עשרה סנטימטרים, שימולאו מאוחר יותר בבטון עצמו. את מסגרות המשטח יש לחזק בקורות עץ, כדי למנוע נזילה או בריחה של הבטון מצידי המשטח.

יציקות בטון אינן ניתנות לשינוי לאחר מילוי המשטח, לכן יש להניח את התשתית, אם קיימת כזו, מבעוד מועד. הבטון עצמו ידוע כחומר פעיל שנוטה להיסדק, וכדי לחזק אותו מומלץ ליצור יציקות בטון מזוין, בעזרת רשת ברזל שתונח גם היא לפני המילוי.

כיצד נשמור על יציקת בטון אחידה, לא שבירה ועמידה לאורך זמן? ראשית, לאחר סיום היציקה וכשהחומר עוד רטוב, מומלץ לחרוץ קווים בבטון שימנעו ממנו להיסדק במקומות לא רצויים. לאחר ייבוש הבטון (שעתיים פחות או יותר, על פי תנאי מזג האוויר), יש להרטיב אותו מידי פעם בצורה יזומה, למשך כמה ימים.

את הזמנת החברה המבצעת יציקות בטון יש לבצע מראש ולדאוג שאחד מנציגיה יגיע למקום זמן מה לפני העבודה עצמה, כדי לקבוע האם משאית תוכל להגיע למקום המבוקש. במקרה ואין אפשרות להגיע אל המקום עם משאית רגילה, יש צורך להשתמש במשאבה או במנוף מיוחד ליצירת יציקות בטון.

לפרטים ולהזמנת עבודות צור קשר או חייג 052-6509991