מהי החלקת בטון ומתי משתמשים בה ?

מהי החלקת בטון ומתי משתמשים בה ?

תהליך של החלקת בטון נועד לשם השגת גימור חלק ומושלם באופן מיוחד היכן שלא רוצים להשתמש בזפת או ביריעות שונות. בנוסף, להחלקה זו יש ייעוד והוא יצירת משטח אטום באופן מיוחד, הרבה יותר אטום מאשר כשמשתמשים במריחת בטון רגילה. היתרונות הנוספים של רצפת בטון מוחלק מתמקדים במראה הישיר, החלק והמבריק של הרצפה ולכן תהליך עבודה זה הפך למבוקש מאד הן עבור לקוחות פרטיים והן עבור לקוחות עסקיים או מוסדיים, כמו למשל אולמות אירועים, אשר למראה הכללי של המרחב יש משמעות.

דברים שכדאי לדעת אודות החלקת בטון

התהליך של החלקת הבטון השאיר על קנם את כל תהליכי העבודה המשמשים כיום לשיפור ושדרוג מראה רצפת הבטון, ללא הבחנה היכן היא ממוקמת. גם כאשר מחליקים בטון על מנת להשלים את הקמת הרצפה אפשר עדיין להשתמש במגוון ציפויים או צריבה לשם קבלת תוצאה יפה ומרשימה יותר. מכאן קל להבין שהחלקת הבטון לא רק שידרגה ושיפרה את המראה והתוצאה המוגמרת של הרצפה אלא אפילו הפכה את התהליך כולו למהיר הרבה יותר.

חשוב מאד לדעת שהחלקת הבטון הינה תהליך רב שלבי ואין הוא פשוט לביצוע. בין שלבי העבודה נוכל למצוא את הכנת המשטח, יציקת הבטון עצמו, שלב ההחלקה הלכה למעשה, שיפור המראה או הוספת צבע ואביזרים שונים לשם שדרוג המראה הסופי ומריחת שכבה סולר לאיטום ולהשגת המראה הסופי המושלם. רצפה העשויה מבטון מוחלק אינה יכולה להיסדק או להישרט בקלות וגם זה אחד מהיתרונות הרבים של בטון מוחלק.

המכשור שאיתו מבצעים החלקת בטון

תהליך החלקה זה של בטון נקרא בעגה המקצועית גם החלקת הליקופטר, בשל הדמיון הרב שקיים בין המכשיר שיאתו מבצעים את ההחלקה לבין מסוק אמיתי. מכשיר ההליקופטר מחובר בידית ארוכה ובעזרתו משטחים את הבטון על פני הרצפה עד שמגיעים לרמת הגימור המבוקשת. התהליך כולו, החל משלבי ההכנה ועד לשלבי האיטום והגימור נמשך כמה ימים על מנת לאפשר לשכבת הבטון להתייבש באופן מלא בין השלבים. חשוב להתאזר בסבלנות למען התוצאה.

לפרטים ולהזמנת עבודות צור קשר או חייג 052-6509991