סוגים שונים של רצפות בטון

בין אם נשים (לא ברור) לכך ובין אם לא – בכל מקום שאליו נגיע אנו בדרך כלל עומדים על גבי רצפות בטון. גם מי שאינו קשור באופן ישיר לענף הבנייה והבניין יודע שהבטון הוא החומר החזק, העמיד והמתאים ביותר לשימוש כרצפה שעליה להחזיק מעמד תחת משאות ומשקלים כבדים ולכן הבטון הוא זה שנמצא בשימוש רב ביותר בתעשיית הבנייה כולה. עמודים ובניינים עשויים כולם מבטון על מנת שיוכלו לשאת את משקלם של בני האדם וגם יחזיק מעמד לאורך הרבה מאד שנים.

אילו סוגים של רצפות בטון קיימים?

מכיוון שהנושא של בנייה הולך יד ביד עם תחום העיצוב ניתן למצוא כיום סוגים יפים ודקורטיביים של רצפות העשויות מבטון. ישנם כמה סוגים אשר כל מי שדרושה לו התקנת רצפה חדשה יוכל לבחור בדיוק את הסוג שמתאים לו. למשל – בטון מוחלק הוא בטון בעל מראה יוקרתי ומבריק אשר נוצר בתהליך החלקה מיוחד על ידי מכשיר ייעודי. בטון דק הוא סוג נוסף אשר נכנס לשימוש במקום שיש בו ריצוף שלא ניתן לפרק אותו, אך ניתן ליצוק מעליו שכבת בטון דקה.
בטון מלוטש הוא בטון אשר ניתן לגרד ולשייף את פני השטח שלו על מנת לתת לו מראה ייחודי שהלקוח חפץ בו. אי אפשר לדעת מראש בדיוק איך תיראה הרצפה בסיום העבודה אך ניתן לשער ולדעת את הדוגמא. סוג נוסף ונפוץ בחוץ לארץ בעיקר הוא בטון לבן, כלומר בטון שלא מכיל חומרי גלם אפורים (צנמט אפור, המרכיב את הבטון). היעדר חומרי גלם אפורים בתוך הבטון מאפשרים לו להיות לבן לגמרי ובכך הוא נותן תחושה של יוקרה ושל לובן טהור, מוחלט ונקי.

איך לבחור את רצפת הבטון הנכונה?

כדאי מאד לפנות אל איש מקצוע המבין ומתמצא בתחום של רצפות בטון על מנת להבין ממנו את ההבדלים בין הסוגים ולקבל ממנו א הייעוץ המקצועי ביותר שבעזרתו אפשר יהיה לקבל את ההחלטה בנוגע לאיזה סוג של רצפת בטון תהיה הכי מתאימה לכל לקוח.

לפרטים ולהזמנת עבודות צור קשר או חייג 052-6509991