סוגים שונים של עבודות בטון

סוגים שונים של עבודות בטון

ישנם סוגים שונים של בטון, אבל התערובת העיקרית היא של חול, חצץ, צמנט ומים. שינוע התערובת נעשה באמצעות מערבל בטון, או משאבת בטון, והוא טוב לעבודה עד כעשר שעות לאחר הכנתו ולאחר מכן הוא מאבד את התכונות האלסטיות שלו ומתחיל להתקשות.

עד לפני כעשור או שניים, היה הבטון ידוע כחומר בניין מסיבי, ששימש בעיקר לשלדי מבנים, יסודות, עמודים תומכים, תקרות ובסיס הרצפות, ולמעט אפיזודה אדריכלית באמצע המאה ה-20 של סגנון הברוטליזם, שבו נעשתה בנייה בבטון חשוף, נחשב הבטון כחומר כעור ולא אסתטי. אבל בשנים האחרונות ניתן לראות חזרה לשימוש בבטון חשוף בבנייה, ולפיתוח של שימושים נוספים, מקשת של תחומים, בעיצוב ואדריכלות, לא רק במבנים תעשייתיים, כי אם גם בבתי מגורים פרטיים. וככל שחולף הזמן, כך הולכות ומתבהרות תכונותיו הייחודיות ואיכויותיו של הבטון, כמו גם יופיו והאסתטיקה האורבנית הקרירה שלו.
תכונותיו של הבטון, גמישותו, אטימותו למים, ועמידותו, מאפשרות להשתמש בו למגוון עשיר וכמעט בלתי מוגבל של יישומים ועיצובים.

להלן כמה דוגמאות ליישומים של עבודות בטון:

עבודות בטון מוטבע
שיטה זו מאפשרת לייצר חיפוי בטון מעוצב על ידי תבניות מיוחדות, למשטחים שונים, פנים או חוץ.
בטכניקה ייחודית זו, ניתן לשלב בבטון, צבעים שונים, דוגמאות, אבנים ועיטורים,וכן לבחור את גודל האריח ומרקמו.על מנת לשפר עוד יותר את עמידותו של הבטון, מוסיפים לו חומרים שונים כמו מעכבי ייבוש, אבקות צבע מקשיחות, חומרים אקריליים וחומרי איטום, ובכך מבטיחים את את עמידותו לכל שחיקה, זמן, ותנאי מזג אוויר. מאחר וטכניקת היציקה והטבעת הדוגמאות על המשטח, היא ידנית ומתבצעת על ידי אדם, התוצאה תצא תמיד קצת אחרת ולא לגמרי אחידה, שזה גם היופי שלה.
מדרגות בטון

העלות הנמוכה יחסית של הבטון, העובדה כי הוא חזק ועמיד מאוד, והקלות בה ניתן לעבד ולעצב אותו בטכנולוגיות מתקדמות, הביאו לכך שהביקוש למדרגות בטון עולה בהתמדה. באמצעות טכניקות חדשות ניתן ליצור על פני הבטון המוחלק מראה וטקסטורה של עץ, אבן, שיש וכו', וליהנות גם מאסתטיקה מרשימה וגם מחוסן ויציבות. קיימים שני סוגים של מדרגות בטון: מדרגות שיצוקות במקום עצמו, ולהן יהיה את אותו הגוון שיש למשטח הבטון שבחלל. וישנן מדרגות טרומיות, אותן מכינים במפעל והן מורכבות במקום עצמו. למדרגות טרומיות לא יהיה גוון זהה לגוון הבטון באתר. מדרגות בטון מתאימות מאוד גם לפנים בית וגם לחוץ בשל עמידותן הגבוהה לפגעי מזג האוויר ושחיקה.

ספסלים ושולחנות מבטון יצוק

רהיטים שונים יצוקים מבטון, כגון, משטחי עבודה, ספסלים ושולחנות, הם הצעקה האחרונה בתחום העיצוב. מעבר לתכונות העיליות של בטון כחומר גלם, כשהוא חשוף, או בגימורים שונים, הבטון מעניק מראה מסיבי, מחוספס, אורבני ותעשייתי ויכול לשדרג, ולהוסיף נגיעה של סטייל, לכל חלל, בין אם הוא פרטי, או מסחרי.

משטחי בטון ורצפות בטון

כיום כמעט שאין צורך להסביר מה הן רצפות בטון, מאחר והן הולכות ותופסות את מקומן כריצוף המועדף בכל כך הרבה מבני תעשיה, מסחר ובתים פרטיים מעוצבים. בהתחלה, המראה התעשייתי הקר הוא שתפש את ראשוני ה"אמיצים" שרצפו בבטון מוחלק, ולא חיפו מעליו, כמו שהיה נהוג, במרצפות קרמיקה או כל אריח מחומר אחר. אבל עם הזמן האפשרות לריצוף בבטון הולך ונעשה רב גוני ועשיר באפשרויות של צבעים ומרקמים, והאפור המוכר, הוא כבר לא הכרח. ריצוף בטון הוא גם יפה ואפנתי וגם חזק, אטום ועמיד מפני שחיקה, לחות ומפגעי הזמן.

ברכות ותשתיות ביוב מבטון
עבודות בטון בחצרות כיום, משמשות ליצירת התשתיות, צינורות הביוב והניקוז, יציקה והקמה של ברכות, שהן עמידות מאוד ואטומות, וכמו כן יפות ומעוצבות.
ברכות שחיה מבטון נחשבות לאיכותיות ביותר. עלות הבניה שלהן יקרה יחסית בשל זמן ההתקנה והצורך בהיתר בנייה, אבל בסופו של דבר התוצאה המתקבלת, היא ברכת שחייה אמינה ועמידה, שלא תפתיע בליקויים שונים ולא תשנה את צורתה עם השנים.

לפרטים ולהזמנת עבודות צור קשר או חייג 052-6509991